Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

No related posts were found
Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Broń w Niemczech
Posted by

Broń w Niemczech

Broń w Niemczech oraz posiadanie broni, gaz pieprzowy, materiały pirotechniczne

Zgodnie z ustawą o broni, musisz posiadać kartę posiadania broni (Waffenbesitzkarte), aby posiadać lub kupić broń w Niemczech oraz licencję na broń (Waffenschein), aby używać lub nosić załadowaną broń. Oznacza to, że na przykład kolekcjonerzy potrzebują tylko pierwszego, podczas gdy myśliwi muszą mieć oba.

Karta posiadania broni pozwala posiadaczom broni tylko na „transportowanie” broni palnej, a nie jej noszenie. Oznacza to, że musi być rozładowany i umieszczony w zamkniętej skrzynce, gdy zostanie wyjęty w miejscach publicznych. Ale w przypadku osób z pozwoleniem na broń, niemieckie prawo nie zawiera przepisu określającego, czy broń musi być ukryta lub załadowana publicznie, czy nie.

Istnieje również certyfikat małej broni palnej (Kleiner Waffenschein), który jest łatwiejszy do zdobycia i który jest potrzebny do noszenia broni o mniejszej mocy, takiej jak wiatrówki, pistolety startowe, pistolety na flary lub cokolwiek, co może strzelać tylko ślepymi i drażniącym lub na materiały pirotechniczne w Niemczech. Za to gaz pieprzowy w Niemczech jest zupełnie legalny i nie wymaga pozwolenia. W sumie koszty wniosku, w tym wymaganego ubezpieczenia, mogą wynieść około 500 EUR.

Jakie rodzaje broni są legalne w Niemczech? Prawo niemieckie rozróżnia broń i broń wojenną, przy czym ta ostatnia jest wymieniona w ustawie o kontroli broni wojennej. W Niemczech posiadanie lub używanie jakiejkolwiek broni wojennej jest nielegalne. Należą do nich wszystkie w pełni automatyczne lub półautomatyczne karabiny, karabiny maszynowe (chyba, że ​​są to antyki z II wojny światowej lub wcześniejsze), czy też lufy lub spodnie do takiej broni. Strzelby z pompką są również zakazane na mocy ustawy o broni. Jak widzimy, broń w Niemczech nie za bardzo jest lubiana i tolerowana. Dlatego, zastanówmy się nad jej posiadaniem.

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl 
Fot: Andrew Lancaster | unsplash.com/@andrewlancaster

0 Możliwość komentowania Broń w Niemczech została wyłączona 43 09 lutego, 2022 News, Prawo, Przewodnik, Sport 9 lutego, 2022

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.