Strona główna » Broń w Niemczech

Broń w Niemczech

dodane przez: redakcja
0 ilość komentarzy

Broń w Niemczech oraz posiadanie broni, gaz pieprzowy, materiały pirotechniczne

Zgodnie z ustawą o broni, musisz posiadać kartę posiadania broni (Waffenbesitzkarte), aby posiadać lub kupić broń w Niemczech oraz licencję na broń (Waffenschein), aby używać lub nosić załadowaną broń. Oznacza to, że na przykład kolekcjonerzy potrzebują tylko pierwszego, podczas gdy myśliwi muszą mieć oba.

Karta posiadania broni pozwala posiadaczom broni tylko na „transportowanie” broni palnej, a nie jej noszenie. Oznacza to, że musi być rozładowany i umieszczony w zamkniętej skrzynce, gdy zostanie wyjęty w miejscach publicznych. Ale w przypadku osób z pozwoleniem na broń, niemieckie prawo nie zawiera przepisu określającego, czy broń musi być ukryta lub załadowana publicznie, czy nie.

Istnieje również certyfikat małej broni palnej (Kleiner Waffenschein), który jest łatwiejszy do zdobycia i który jest potrzebny do noszenia broni o mniejszej mocy, takiej jak wiatrówki, pistolety startowe, pistolety na flary lub cokolwiek, co może strzelać tylko ślepymi i drażniącym lub na materiały pirotechniczne w Niemczech. Za to gaz pieprzowy w Niemczech jest zupełnie legalny i nie wymaga pozwolenia. W sumie koszty wniosku, w tym wymaganego ubezpieczenia, mogą wynieść około 500 EUR.

Jakie rodzaje broni są legalne w Niemczech? Prawo niemieckie rozróżnia broń i broń wojenną, przy czym ta ostatnia jest wymieniona w ustawie o kontroli broni wojennej. W Niemczech posiadanie lub używanie jakiejkolwiek broni wojennej jest nielegalne. Należą do nich wszystkie w pełni automatyczne lub półautomatyczne karabiny, karabiny maszynowe (chyba, że ​​są to antyki z II wojny światowej lub wcześniejsze), czy też lufy lub spodnie do takiej broni. Strzelby z pompką są również zakazane na mocy ustawy o broni. Jak widzimy, broń w Niemczech nie za bardzo jest lubiana i tolerowana. Dlatego, zastanówmy się nad jej posiadaniem.

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl 
Fot: Andrew Lancaster | unsplash.com/@andrewlancaster

Ciekawe wiadomości