Meldunek w Niemczech

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Meldunek w Niemczech
Posted by

Meldunek w Niemczech

Meldunek w Niemczech – formalności

Meldunek w Niemczech jest obowiązkiem każdej osoby przybywającej na teren kraju na okres dłuższy niż 90 dni. Wszelkich formalności należy dokonać we właściwym dla miejsca pobytu urzędzie meldunkowym, w czasie nie przekraczającym siedmiu bądź czternastu dni, w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju związkowym. Ważne jest także, by odebrać potwierdzenie zameldowania. Urzędy meldunkowe zwykle znaleźć można w Urzędach Miasta. W przypadku meldunku w hotelu, schronisku itp. meldowanie dokonywane jest przez administrację działalności. Obywatele, którzy planują wydłużyć swój pobyt na okres dłuższy niż trzy miesiące powinni ubiegać się o należne dla obywateli Unii Europejskiej potwierdzenie prawa pobytu na okres przekraczający trzy miesiące.

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)

fot: freemages.com

5 0 1632 09 maja, 2016 Biznes, News, Przewodnik, Zakwaterowanie Maj 9, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.