Strona główna » Bezpłatne poradnictwo prawne dla Polaków w Niemczech

Bezpłatne poradnictwo prawne dla Polaków w Niemczech

dodane przez: Marek K
0 ilość komentarzy

Bezpłatne poradnictwo prawne w języku polskim w Darmstadt i Emmerich am Rhein

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii informuje, iż we współpracy z polskojęzycznymi prawnikami w Niemczech organizuje cykl indywidualnych spotkań w ramach bezpłatnego poradnictwa prawnego.

W DARMSTADT spotkania z prawnikiem odbędą się w salce parafialnej przy kościele Liebfrauen (adres: Klappacher Str. 46, 64 285 Darmstadt)  w dniach:

27 października 2016 r. (czwartek) w  godz. od 18.30 do 20.30

10 listopada 2016 r. (czwartek) w godz. od 18.30 do 20.30

Na spotkanie należy zgłaszać się drogą mailową na adres: anwaltskanzlei.ostrowski@arcor.de z dopiskiem „Bezpłatne porady – Darmstadt” i krótkim opisem sprawy (decyduje kolejność zgłoszeń).

W EMMERICH spotkanie z prawnikiem odbędzie się w salce parafialnej przy kościele St. Aldegundis (adres: Am Aldegundiskirchplatz 1, 46446 Emmerich am Rhein) w dniu:

8 października 2016 r. (sobota) w  godz. od 10.30 do 12.30

Na spotkanie należy zgłaszać się drogą mailową na adres: info@kanzlei-mgh.de z dopiskiem „Bezpłatne porady – Emmerich” i krótkim opisem sprawy (decyduje kolejność zgłoszeń).

Poradnictwo  prawne obejmuje kwestie z zakresu m.in. niemieckich przepisów:

– prawa pracy (m.in. umowa o pracę, prawa i obowiązki pracownika, wypadek przy pracy, wypowiedzenie umowy o pracę, otrzymywanie zasiłków po stracie pracy);
– ubezpieczeń społecznych;
– ubezpieczeń zdrowotnych;
– zasiłków (m.in. Kindergeld, Elterngeld).

Porady będą udzielane bezpłatnie w języku polskim przez polskojęzycznych prawników działających w Niemczech.
Konsulat Generalny RP w Kolonii nie ponosi odpowiedzialności za treść udzielanych porad prawnych.

Prócz tego bezpłatne porady prawne mają miejsce w Gießen, Kassel, Wuppertal, Wiesbaden i Koblencji. Informacje o terminach znajdą Państwo tutaj:

Bezpłatne porady prawne dla Polonii w Gießen, Kassel i Wuppertal [http://www.kolonia.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/aktualnosci/bezplatne_poradnictwo_prawne_dla_polonii_w_gie_en__kassel_i_wuppertal]
Bezpłatne porady prawne dla Polonii w Wiesbaden i Koblencji [http://www.kolonia.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/bezplatne_porady_prawne_dla_poloniiw_wiesbaden_i_koblencji]

 

Źródło: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii (kolonia.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Ciekawe wiadomości