Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Bezpłatne poradnictwo prawne dla Polaków w Niemczech
Posted by

Bezpłatne poradnictwo prawne dla Polaków w Niemczech

Bezpłatne poradnictwo prawne w języku polskim w Darmstadt i Emmerich am Rhein

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii informuje, iż we współpracy z polskojęzycznymi prawnikami w Niemczech organizuje cykl indywidualnych spotkań w ramach bezpłatnego poradnictwa prawnego.

W DARMSTADT spotkania z prawnikiem odbędą się w salce parafialnej przy kościele Liebfrauen (adres: Klappacher Str. 46, 64 285 Darmstadt)  w dniach:

27 października 2016 r. (czwartek) w  godz. od 18.30 do 20.30

10 listopada 2016 r. (czwartek) w godz. od 18.30 do 20.30

Na spotkanie należy zgłaszać się drogą mailową na adres: anwaltskanzlei.ostrowski@arcor.de z dopiskiem „Bezpłatne porady – Darmstadt” i krótkim opisem sprawy (decyduje kolejność zgłoszeń).

W EMMERICH spotkanie z prawnikiem odbędzie się w salce parafialnej przy kościele St. Aldegundis (adres: Am Aldegundiskirchplatz 1, 46446 Emmerich am Rhein) w dniu:

8 października 2016 r. (sobota) w  godz. od 10.30 do 12.30

Na spotkanie należy zgłaszać się drogą mailową na adres: info@kanzlei-mgh.de z dopiskiem „Bezpłatne porady – Emmerich” i krótkim opisem sprawy (decyduje kolejność zgłoszeń).

Poradnictwo  prawne obejmuje kwestie z zakresu m.in. niemieckich przepisów:

– prawa pracy (m.in. umowa o pracę, prawa i obowiązki pracownika, wypadek przy pracy, wypowiedzenie umowy o pracę, otrzymywanie zasiłków po stracie pracy);
– ubezpieczeń społecznych;
– ubezpieczeń zdrowotnych;
– zasiłków (m.in. Kindergeld, Elterngeld).

Porady będą udzielane bezpłatnie w języku polskim przez polskojęzycznych prawników działających w Niemczech.
Konsulat Generalny RP w Kolonii nie ponosi odpowiedzialności za treść udzielanych porad prawnych.

Prócz tego bezpłatne porady prawne mają miejsce w Gießen, Kassel, Wuppertal, Wiesbaden i Koblencji. Informacje o terminach znajdą Państwo tutaj:

Bezpłatne porady prawne dla Polonii w Gießen, Kassel i Wuppertal [http://www.kolonia.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/aktualnosci/bezplatne_poradnictwo_prawne_dla_polonii_w_gie_en__kassel_i_wuppertal]
Bezpłatne porady prawne dla Polonii w Wiesbaden i Koblencji [http://www.kolonia.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/bezplatne_porady_prawne_dla_poloniiw_wiesbaden_i_koblencji]

 

Źródło: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii (kolonia.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

1 Możliwość komentowania Bezpłatne poradnictwo prawne dla Polaków w Niemczech została wyłączona 1251 10 października, 2016 News, Praca, Prawo 10 października, 2016

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.