Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Polacy ratujący Żydów w czasie Holokaustu – album
Posted by

Polacy ratujący Żydów w czasie Holokaustu – album

Wiceminister Jan Dziedziczak wziął udział w prezentacji albumu o Polakach ratujących Żydów w czasie Holokaustu

– Przywracanie pamięci o polskich Sprawiedliwych stanowi jeden z najważniejszych elementów narracji dyplomacji publicznej – powiedział sekretarz stanu Jan Dziedziczak podczas prezentacji albumu „Polacy ratujący Żydów w czasie Zagłady. Przywracanie pamięci” w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.

– Zarówno otwarcie muzeum w Markowej, poświęconego bezprzykładnemu heroizmowi Polaków ratujących swoich żydowskich sąsiadów, jak też promocja kolejnego tomu albumu prezentującego sylwetki bohaterów, pokazują światu kontekst tych postaw w obliczu kary śmierci stosowanej przez niemieckiego okupanta jedynie wobec Polaków. Pokazują także nieskazitelną postawę Polskiego Państwa Podziemnego – zauważył wiceminister Jan Dziedziczak. Sekretarz stanu podkreślił, że MSZ intensywnie promuje za granicą wiedzę na temat II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem bohaterstwa Polaków. Dodał, że album pomoże w skutecznym przekazywaniu zagranicznej opinii publicznej rzetelnych informacji o polskiej historii współczesnej.

Prezentację piątego tomu albumu, wydanego wspólnie przez MSZ, Kancelarię Prezydenta RP, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Instytut Pamięci Narodowej, zorganizowano z okazji obchodzonego dziś Europejskiego Dnia Pamięci o Sprawiedliwych. Pierwszy tom opublikowała w 2008 roku kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich.

 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych ()
Fot: własność redakcji

1 Możliwość komentowania Polacy ratujący Żydów w czasie Holokaustu – album została wyłączona 759 08 marca, 2017 Kultura i sztuka, Nauka i Badania, News, Wydarzenia 8 marca, 2017

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.