Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Targi Grüne Woche w Berlinie
Posted by

Targi Grüne Woche w Berlinie

Polska na 82-gich targach „Grüne Woche” w Berlinie

20 stycznia rozpoczęła się 82-ga edycja międzynarodowych targów rolno-spożywczych „Grüne Woche”, które są największymi targami konsumenckimi na świecie. Polska po raz 31-szy uczestniczy w tym wydarzeniu z własnym stoiskiem narodowym.

Polskie stoisko narodowe odwiedził Ambasador Andrzej Przyłębski, który spotkał się z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawicielami samorządów województw. Ambasador odbył również rozmowy z wystawcami – producentami wysokiej jakości polskiej żywności, którzy przyjechali do Berlina w celu zaprezentowania swoich wyrobów niemieckim konsumentom. Przy okazji Ambasador miał możliwość skosztowania specjałów z różnych regionów Polski i pogratulował wytwórcom wysokich walorów smakowych oraz coraz ciekawszej i szerszej oferty.

Na polskim stoisku prezentuje się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Motywem przewodnim polskiego wystąpienia jest, tak jak w poprzednich latach, hasło „Polska schmeckt!”, czyli „Polska smakuje!”. Na stoisku udzielane są informacje dotyczące polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej, jak również programów jakościowych żywności oraz oferty turystycznej w Polsce. Odwiedzający nasze stoisko w hali 11.2 mogą spróbować polskich produktów spożywczych oraz zapoznać się z broszurami dotyczącymi polskiej żywości i rolnictwa. Na stoisku obecni są przedstawiciele firm, których produkty zostały wyróżnione znakiem Poznaj Dobrą Żywność, a także producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej i regionalnej.

Udział sprzedaży do Niemiec stanowi 23% polskiego eksportu rolno-spożywczego. Obecność na „Grüne Woche” ma na celu podtrzymanie wizerunku Polski jako jednego z największych w Europie producentów żywności i utwierdzenie konsumentów niemieckich w przekonaniu, że produkty rolno-spożywcze z Polską są wysokiej jakości, smaczne i zdrowe.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

5 Możliwość komentowania Targi Grüne Woche w Berlinie została wyłączona 1817 30 stycznia, 2017 Ekologia, News, Wydarzenia, Zdrowie 30 stycznia, 2017

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.