Strona główna » Targi Grüne Woche w Berlinie

Targi Grüne Woche w Berlinie

by Marek K
0 comment

Polska na 82-gich targach „Grüne Woche” w Berlinie

20 stycznia rozpoczęła się 82-ga edycja międzynarodowych targów rolno-spożywczych „Grüne Woche”, które są największymi targami konsumenckimi na świecie. Polska po raz 31-szy uczestniczy w tym wydarzeniu z własnym stoiskiem narodowym.

Polskie stoisko narodowe odwiedził Ambasador Andrzej Przyłębski, który spotkał się z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawicielami samorządów województw. Ambasador odbył również rozmowy z wystawcami – producentami wysokiej jakości polskiej żywności, którzy przyjechali do Berlina w celu zaprezentowania swoich wyrobów niemieckim konsumentom. Przy okazji Ambasador miał możliwość skosztowania specjałów z różnych regionów Polski i pogratulował wytwórcom wysokich walorów smakowych oraz coraz ciekawszej i szerszej oferty.

Na polskim stoisku prezentuje się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Motywem przewodnim polskiego wystąpienia jest, tak jak w poprzednich latach, hasło “Polska schmeckt!”, czyli “Polska smakuje!”. Na stoisku udzielane są informacje dotyczące polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej, jak również programów jakościowych żywności oraz oferty turystycznej w Polsce. Odwiedzający nasze stoisko w hali 11.2 mogą spróbować polskich produktów spożywczych oraz zapoznać się z broszurami dotyczącymi polskiej żywości i rolnictwa. Na stoisku obecni są przedstawiciele firm, których produkty zostały wyróżnione znakiem Poznaj Dobrą Żywność, a także producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej i regionalnej.

Udział sprzedaży do Niemiec stanowi 23% polskiego eksportu rolno-spożywczego. Obecność na „Grüne Woche” ma na celu podtrzymanie wizerunku Polski jako jednego z największych w Europie producentów żywności i utwierdzenie konsumentów niemieckich w przekonaniu, że produkty rolno-spożywcze z Polską są wysokiej jakości, smaczne i zdrowe.

 

Źródło: Ambasada RP w Berlinie (berlin.msz.gov.pl)
Fot: berlin.msz.gov.pl

You may also like