Strona główna » Poszukiwanie pracy w Niemczech

Poszukiwanie pracy w Niemczech

dodane przez: Marek K
0 ilość komentarzy

Poszukiwanie pracy w Niemczech – porady

Coraz więcej polskich obywateli, szukając pracy w Niemczech decyduje się na skorzystanie z usług pośrednika. W języku potocznym przyjęło się nazywać wszelkie agencje zatrudnienia jako pośredników. Pośrednikiem nazywa się także agencje pracy tymczasowej, które z pośrednictwem w uzyskiwaniu pracy mają niewiele wspólnego, mogą jedynie zapewniać pracę  na określony czas. Na polskim  rynku  działają  polskie  i zagraniczne  agencje zatrudnienia, które cieszą się dużą  popularnością  wśród  osób  poszukujących pracy w Niemczech. Zaletą jest to, że rekrutacja odbywa się w języku polskim i na  miejscu w  kraju. Wadą  takiego  rozwiązania  są niższe zarobki oraz brak zapewnienia pracy na czas nieokreślony.

Osoby, które zdecydują się na szukanie pracy na własną rękę powinny zacząć od Internetu. To najbardziej popularny i skuteczny sposób poszukiwania pracy w Niemczech. Pracodawcy, którzy poszukują pracowników zamieszczają ogłoszenia o pracę na swoich stronach internetowych lub korzystają z usług wyspecjalizowanych firm rekrutacyjnych. Oferty  pracy  są  dostępne  na  stronach  internetowych niemieckiego urzędu pracy www.jobboerse.arbeitsagentur.de oraz na stronach prywatnych pośredników pracy.

Najnowsze oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: senioport.pl/oferty-pracy-opieka

Poniżej przykładowe wyszukiwarki:

www.jobware.de
www.stellenanzeigen.de
www.cesar.de
www.berufsstart.de
www.jobpilot.de
www.arbeit-online.de
www.jobworld.de
www.job24.de
www.monster.de

Także niemiecka prasa w  wydaniach  internetowych zamieszcza oferty pracy zgłoszone przez pracodawców i prywatne agencje pośrednictwa pracy.

Ponadto oferty pracy w Niemczech są zamieszczane na stronie internetowej Europejskiego Portalu Mobilności Zawodowej www.eures.europa.eu. Krajowa strona internetowa EURES www.eures.praca.gov.pl zawiera w zakładce „Poznaj warunki życia i pracy” informacje o warunkach pracy i życia w Niemczech, m.in. o prawie pracy, systemie  opieki  zdrowotnej, podatków i kosztów utrzymania.

Źródło: Konsulat Generalny RP w Hamburgu – Dział Prawny (berlin.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

Ciekawe wiadomości