Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Ograniczenia w Niemczech
Posted by

Ograniczenia w Niemczech

Jak się zachowywać w Niemczech, czyli stosowne ograniczenia w Niemczech

Zakrywania ust i nosa w Niemczech

Usta i nos muszą być zakryte we wszystkich środkach transportu publicznego (maseczki w Niemczech), w sklepach i ruchliwych miejscach na świeżym powietrzu, gdzie minimalna odległość od innych nie może być zawsze zachowana. Maski muszą spełniać wymagania FFP2 lub KN95/N95.

Jeśli podróżni wystąpią objawy związane z COVID-19 (kaszel, katar, ból gardła lub gorączka), powinni skontaktować się telefonicznie z lekarzem lub zadzwonić na infolinię 116 117. Często w takich przypadkach mogą pomóc również przewodnicy turystyczni lub hotele. Podróżni powinni zachować dane kontaktowe ambasady lub konsulatu swojego kraju pochodzenia w Niemczech na wypadek konieczności skontaktowania się z nimi.

Obszerne informacje w języku angielskim i innych językach na temat obowiązujących przepisów dostępne są na stronie instytutu niemieckiego.

Koronawirus – informacje i porady praktyczne:

  • Uważaj na lokalne przepisy.
  • Środki zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19 podlegają lokalnym przepisom. Może to obejmować kwarantannę w przypadku potwierdzonej infekcji.

Należy przestrzegać międzynarodowych porad dotyczących ograniczania rozprzestrzeniania się COVID-19. Obejmuje to regularne i dokładne mycie rąk mydłem przez 20-30 sekund, kichanie w łokieć lub szybkie usuwanie chusteczek do nosa lub chusteczek higienicznych, trzymanie się z dala od innych ludzi i unikanie ściskania rąk. Dalsze informacje i szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia – można tam także sprawdzić aktualną liczbę zachorowań w Niemczech.

Tam, gdzie to możliwe, zaleca się ograniczenie kontaktów w Niemczech. Należy ograniczyć podróże i unikać transportu publicznego, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko infekcji.

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl
Fot: Vladimir Fedotov | unsplash.com/@fedotov_vs

1 Możliwość komentowania Ograniczenia w Niemczech została wyłączona 102 14 grudnia, 2021 News, Przewodnik, Służba zdrowia, Zdrowie 14 grudnia, 2021

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.