Strona główna » Ograniczenia w Niemczech

Ograniczenia w Niemczech

dodane przez: Grzegorz L
0 ilość komentarzy

Jak się zachowywać w Niemczech, czyli stosowne ograniczenia w Niemczech

Zakrywania ust i nosa w Niemczech

Usta i nos muszą być zakryte we wszystkich środkach transportu publicznego (maseczki w Niemczech), w sklepach i ruchliwych miejscach na świeżym powietrzu, gdzie minimalna odległość od innych nie może być zawsze zachowana. Maski muszą spełniać wymagania FFP2 lub KN95/N95.

Jeśli podróżni wystąpią objawy związane z COVID-19 (kaszel, katar, ból gardła lub gorączka), powinni skontaktować się telefonicznie z lekarzem lub zadzwonić na infolinię 116 117. Często w takich przypadkach mogą pomóc również przewodnicy turystyczni lub hotele. Podróżni powinni zachować dane kontaktowe ambasady lub konsulatu swojego kraju pochodzenia w Niemczech na wypadek konieczności skontaktowania się z nimi.

Obszerne informacje w języku angielskim i innych językach na temat obowiązujących przepisów dostępne są na stronie instytutu niemieckiego.

Koronawirus – informacje i porady praktyczne:

  • Uważaj na lokalne przepisy.
  • Środki zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19 podlegają lokalnym przepisom. Może to obejmować kwarantannę w przypadku potwierdzonej infekcji.

Należy przestrzegać międzynarodowych porad dotyczących ograniczania rozprzestrzeniania się COVID-19. Obejmuje to regularne i dokładne mycie rąk mydłem przez 20-30 sekund, kichanie w łokieć lub szybkie usuwanie chusteczek do nosa lub chusteczek higienicznych, trzymanie się z dala od innych ludzi i unikanie ściskania rąk. Dalsze informacje i szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia – można tam także sprawdzić aktualną liczbę zachorowań w Niemczech.

Tam, gdzie to możliwe, zaleca się ograniczenie kontaktów w Niemczech. Należy ograniczyć podróże i unikać transportu publicznego, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko infekcji.

Na podstawie materiałów: Ministerstwo Spraw Zagranicznych – gov.pl
Fot: Vladimir Fedotov | unsplash.com/@fedotov_vs

Ciekawe wiadomości