Europejska Obietnica - plac w Bochum

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Europejska Obietnica – plac w Bochum
Posted by

Europejska Obietnica – plac w Bochum

Otwarcie placu „Europejskiej Obietnicy” w Bochum

 

Ambasador J. Margański wziął udział w uroczystym otwarciu Placu „Obietnicy Europejskiej” (Platz des Europäischen Versprechens) 11 grudnia br. w Bochum. W ramach otwarcia placu, Ambasador wygłosił wykład pt. „Moja Europa – przesłanie z Polski” oraz wziął udział w dyskusji z Przewodniczącym Bundestagu Norbertem Lammertem.

Plac „Obietnicy Europejskiej” powstawał przez jedenaście lat. Składa się z płyt chodnikowych zawierających nazwiska ponad 14.000 ludzi, którzy wyrazili swoją prywatną, skrytą obietnicę dla Europy. W obecności artysty Jochena Gerza uruchomiono instalację świetlną, która wieczorami będzie oświetlała plac na niebiesko.

Źródło: brelin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

4 0 863 28 grudnia, 2015 News, Polityka, Unia Europejska, Wydarzenia 28 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.