Strona główna » Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen w Polsce

Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen w Polsce

by Agnieszka L
0 comment

Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen na odprawie kadry kierowniczej MON

 

Niemiecka minister obrony była w dniu 11 marca honorowym gościem dorocznej odprawy kadry kierowniczej MON i SZ RP z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

Odprawa kierownictwa resortu obrony, najwyższych dowódców wojskowych i szefów komórek organizacyjnych MON jest corocznie organizowaną naradą, podczas której dokonuje się podsumowania realizacji zadań z ubiegłego roku oraz określenia priorytetowych kierunków działalności resortu i sił zbrojnych na rok bieżący.

Organizacja odprawy w centrum konferencyjnym Stadionu Narodowego jest próbą przed szczytem NATO w 2016 roku, planowanym w tym samym miejscu.

W pierwszej części odprawy udział wzięli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Bronisław Komorowski, minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen, Ambasador RP w Berlinie Jerzy Margański oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu oraz władz państwowych.

„Niemcy, jako naród europejski, sojusznik w NATO i sąsiad stoją u boku Polski i państw bałtyckich” – podkreśliła niemiecka minister obrony w swoim przemówieniu do uczestników narady. Zaznaczyła również, że „musimy dostosować NATO do nowych wyzwań. Chcemy stać się bardziej elastyczni i szybsi. Dlatego powołaliśmy do życia nową szpicę Sojuszu i uzgodniliśmy utworzenie nowych baz wsparcia logistycznego na wschodnich i południowo-wschodnich rubieżach– m.in. tu w Polsce”.

Minister obrony Tomasz Siemoniak w ubiegłym roku uczestniczył w odprawie kierownictwa Bundeswehry w Berlinie.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

You may also like