Pióra Wolności rozdane w Ambasadzie RP w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Pióra Wolności rozdane w Ambasadzie RP w Berlinie
Posted by

Pióra Wolności rozdane w Ambasadzie RP w Berlinie

Prezes PAP Arkadiusz Szymanek wręczył w czwartek, 15 stycznia, w Ambasadzie RP w Berlinie Nagrodę „Pióra Wolności” wybitnemu niemieckiemu dziennikarzowi i publicyście Reinholdowi Vetterowi.

 

Pióro Wolności” jest specjalną nagrodą ufundowaną przez Polską Agencję Prasową, którą uhonorowani zostali dziennikarze i reporterzy relacjonujący w zagranicznych mediach drogę do demokracji oraz proces transformacji w Polsce. Intencją PAP była odpowiedź na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o godne uczczenie 25. rocznicy wolności.

Nagrodę „Pióra Wolności” otrzymali również Renate Marsch-Potocka, Krzysztof Bobiński oraz fotoreporter Czarek Sokołowski, którzy statuetki odebrali podczas głównej uroczystości w Warszawie w maju 2014 roku.

Reinhold Vetter pracował w Polsce jako korespondent publicznego niemieckiego radia ARD i jako jeden z pierwszych zagranicznych dziennikarzy w 1978 r. nawiązał kontakt z Niezależnymi Wolnymi Związkami Zawodowymi w Trójmieście, potem relacjonował powstanie Solidarności i jej działalność. Jest autorem książki “Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów”, wydał też książkę o Bronisławie Geremku.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele środowisk dziennikarskich, naukowych, politycznych, w tym laureatka Nagrody „Pióra Wolności” Renate Marsch-Potocka. Swoją obecnością zaszcycił nas również sekretarz stanu w federalnym MSZ Stephan Steinlein.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 877 20 stycznia, 2015 News, Wydarzenia Styczeń 20, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.