Strona główna » Pióra Wolności rozdane w Ambasadzie RP w Berlinie

Pióra Wolności rozdane w Ambasadzie RP w Berlinie

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Prezes PAP Arkadiusz Szymanek wręczył w czwartek, 15 stycznia, w Ambasadzie RP w Berlinie Nagrodę „Pióra Wolności” wybitnemu niemieckiemu dziennikarzowi i publicyście Reinholdowi Vetterowi.

 

Pióro Wolności” jest specjalną nagrodą ufundowaną przez Polską Agencję Prasową, którą uhonorowani zostali dziennikarze i reporterzy relacjonujący w zagranicznych mediach drogę do demokracji oraz proces transformacji w Polsce. Intencją PAP była odpowiedź na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o godne uczczenie 25. rocznicy wolności.

Nagrodę „Pióra Wolności” otrzymali również Renate Marsch-Potocka, Krzysztof Bobiński oraz fotoreporter Czarek Sokołowski, którzy statuetki odebrali podczas głównej uroczystości w Warszawie w maju 2014 roku.

Reinhold Vetter pracował w Polsce jako korespondent publicznego niemieckiego radia ARD i jako jeden z pierwszych zagranicznych dziennikarzy w 1978 r. nawiązał kontakt z Niezależnymi Wolnymi Związkami Zawodowymi w Trójmieście, potem relacjonował powstanie Solidarności i jej działalność. Jest autorem książki “Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów”, wydał też książkę o Bronisławie Geremku.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele środowisk dziennikarskich, naukowych, politycznych, w tym laureatka Nagrody „Pióra Wolności” Renate Marsch-Potocka. Swoją obecnością zaszcycił nas również sekretarz stanu w federalnym MSZ Stephan Steinlein.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

Ciekawe wiadomości