Strona główna » Spotkanie świąteczne polskiego i niemieckiego biznesu

Spotkanie świąteczne polskiego i niemieckiego biznesu

dodane przez: Marek K
0 ilość komentarzy

Spotkanie świąteczne z przedstawicielami polskiego i niemieckiego biznesu w Berlinie

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie zorganizował 14 grudnia 2016 r. w siedzibie Przedstawicielstwa Kraju Związkowego Bremy świąteczne spotkanie przedstawicieli biznesu i polityki z Polski i Niemiec.

Licznie przybyli goście zostali przywitani przez Kierownika Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP Radcę – Ministra Pana Jacka Robaka oraz Ambasadora RP w Berlinie Pana Andrzeja Przyłębskiego, który dokonał krótkiego podsumowania polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej w kontekście jubileuszu 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli Prezydent Pracodawcy RP Pan Andrzej Malinowski i Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Eksportowej w Ministerstwie Rozwoju Pan Tomasz Salomon odpowiedzialny za planowanie, koordynację i realizację działań promujących polski eksport.

We współpracy z przedstawicielami targów w Hanowerze na spotkaniu promowano udział Polski w roli Kraju Partnerskiego na Hannover Messe 2017.

W uroczystości łącznie uczestniczyło ok. 200 polskich i niemieckich przedsiębiorców, przedstawicieli urzędów federalnych, niemieckich krajów związkowych, polskich województw przygranicznych, prezydentów polskich miast oraz mediów.

Spotkanie było doskonałą okazją do przeprowadzenia rozmów i nawiązania kontaktów pomiędzy przedstawicielami polskiego i niemieckiego biznesu oraz podziękowania wszystkim obecnym za dotychczasową współpracę.

Paula Kurowski

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (germany.trade.gov.pl), WPHI Berlin
Fot: własność redakcji

Ciekawe wiadomości