Strona główna » Warsztaty w Niemczech – pamięć cyfrowa

Warsztaty w Niemczech – pamięć cyfrowa

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Pamięć cyfrowa – warsztaty w Berlinie

 

Artyści multimedialni oraz programiści z Polski, Niemiec i Francji wezmą udział w warsztatach „The Brain – Open Lab” („Mózg – Otwarte Laboratorium”) poświęconych gromadzeniu danych, ludzkiej pamięci i funkcjonowaniu mózgu. Wydarzenie odbędzie się w galerii Instytutu Polskiego w Berlinie.

Podczas warsztatów w stolicy Niemiec, które rozpoczną się 20 lutego i potrwają przez miesiąc, artyści i programiści będą tworzyć wspólną instalację interaktywną. Tematem ich pracy będzie archiwizacja jako forma pamięci cyfrowej. Efekty warsztatów będzie można zobaczyć podczas 4. Niezależnego Międzynarodowego Festiwalu Gier Wideo: A MAZE. / Berlin.
W ramach „The Brain – Open Lab” w galerii Instytutu Polskiego w Berlinie odbędzie się również cykl paneli poświęconych przechowywaniu i zapisywaniu danych, tworzeniu sieci cyfrowych i wirtualnych, wykorzystywaniu pamięci racjonalnej i emocjonalnej, przyszłości archiwów cyfrowych oraz możliwości dostępu do informacji.
Kuratorem projektu jest Thorsten S. Wiedemann, dyrektor festiwalu A MAZE.
Projekt organizują wspólnie: Instytut Polski w Berlinie i Instytut Francuski w Niemczech we współpracy z A MAZE., a partnerami są: Instytut Adama Mickiewicza, Ambasada RP w Berlinie, International Games Week, Berlin meets Poland oraz Wydział Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie.
Więcej informacji na temat uczestników i programu można znaleźć na stronie internetowej projektu.
Informacje o polskiej nauce i innowacjach można też znaleźć na portalu Polska.pl, nagrodzonym podczas „Mobile Trends Awards 2014” w kategorii najlepszy portal mobilny.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości