Warsztaty w Niemczech - pamięć cyfrowa

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Warsztaty w Niemczech – pamięć cyfrowa
Posted by

Warsztaty w Niemczech – pamięć cyfrowa

Pamięć cyfrowa – warsztaty w Berlinie

 

Artyści multimedialni oraz programiści z Polski, Niemiec i Francji wezmą udział w warsztatach „The Brain – Open Lab” („Mózg – Otwarte Laboratorium”) poświęconych gromadzeniu danych, ludzkiej pamięci i funkcjonowaniu mózgu. Wydarzenie odbędzie się w galerii Instytutu Polskiego w Berlinie.

Podczas warsztatów w stolicy Niemiec, które rozpoczną się 20 lutego i potrwają przez miesiąc, artyści i programiści będą tworzyć wspólną instalację interaktywną. Tematem ich pracy będzie archiwizacja jako forma pamięci cyfrowej. Efekty warsztatów będzie można zobaczyć podczas 4. Niezależnego Międzynarodowego Festiwalu Gier Wideo: A MAZE. / Berlin.
W ramach „The Brain – Open Lab” w galerii Instytutu Polskiego w Berlinie odbędzie się również cykl paneli poświęconych przechowywaniu i zapisywaniu danych, tworzeniu sieci cyfrowych i wirtualnych, wykorzystywaniu pamięci racjonalnej i emocjonalnej, przyszłości archiwów cyfrowych oraz możliwości dostępu do informacji.
Kuratorem projektu jest Thorsten S. Wiedemann, dyrektor festiwalu A MAZE.
Projekt organizują wspólnie: Instytut Polski w Berlinie i Instytut Francuski w Niemczech we współpracy z A MAZE., a partnerami są: Instytut Adama Mickiewicza, Ambasada RP w Berlinie, International Games Week, Berlin meets Poland oraz Wydział Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie.
Więcej informacji na temat uczestników i programu można znaleźć na stronie internetowej projektu.
Informacje o polskiej nauce i innowacjach można też znaleźć na portalu Polska.pl, nagrodzonym podczas „Mobile Trends Awards 2014” w kategorii najlepszy portal mobilny.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 Możliwość komentowania Warsztaty w Niemczech – pamięć cyfrowa została wyłączona 1358 19 lutego, 2015 News, Rozmaitości 19 lutego, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.