Polsko-Niemieckie Dni Mediów

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Polsko-Niemieckie Dni Mediów
Posted by

Polsko-Niemieckie Dni Mediów

Polsko-Niemieckie Dni Mediów

 

Po raz ósmy dziennikarze i eksperci z Polski i Niemiec spotkali się na Polsko-Niemieckich Dniach Mediów, które w tegorocznej edycji odbyły się w dniach 21-22 maja w Szczecinie. Dni Mediów odbywały się pod hasłem „Kryzys na Wschodzie Europy” Co powinny zrobić Polska i Niemcy”. Wręczono także Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. T. Mazowieckiego.

Polsko-Niemieckie Dni Mediów w Szczecinie rozpoczęły się od debaty pt. „Nauki z kryzysu wokół Ukrainy. Jak Polska i Niemcy mogą w przyszłości współdziałać na wschodzie Europy?” prowadził Andrzej Gajewski, szef działu „Świat” tygodnika „Gość Niedzielny”. Na podium zasiedli: Viola von Cramon, posłanka do niemieckiego Bundestagu z Partii Zielonych, Paweł Kowal, były poseł do Parlamentu Europejskiego, Moritz Gathmann, dziennikarz „Der Spiegel” oraz Piotr Andrusieczko i Paweł Pieniążek, dziennikarze, którzy relacjonowali wydarzenia na Majdanie, aneksję Krymu i konflikt zbrojny we wschodniej Ukrainie.

Wstęp do dyskusji wygłosili ambasador Jerzy Margański oraz Rolf Nikel, ambasador Niemiec w Warszawie.

Uczestnicy panelu starali się znaleźć odpowiedź na pytania – Co powinny zrobić Polska i Niemcy?

– Czy warto odpowiadać na propagandę Kremla kontrpropagandą? – Czy sankcje są skuteczne? – Z kim rozmawiać, żeby rozwiązać kryzys w Donbasie?

Po debacie odbywały się warsztaty specjalistyczne, obejmujące zagadnienia:

„Zarządzanie mediami w czasach kryzysu”

„Polskie obozy koncentracyjne”

„Rola armii europejskiej w polityce bezpieczeństwa i obrony UE”

„Nowe wyzwania pogranicza”

„Jak nowe media zmieniająwymagania stawiane dziennikarzom”.

Wieczorem 21 maja w „Trafostracji Sztuki” został rozstrzygnięty konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego przyznawaną w kategoriach: prasa, radio, telewizja, dziennikarstwo na pograniczu. Do konkursu zgłoszono w tym roku 164 prace.

Wyróżnienie w kategorii prasa zostało przyznane Magdalenie Grzebałkowskiej za artykuł „Śpiewać, hitlerówy!”, który ukazał się w „Dużym Formacie” „Gazety Wyborczej”. W kategorii radio zwyciężyła praca trzech autorów: Tomasza Sikory, Romana Nucka i Tomáša Kopeckýego pt. „Dowodiczek Osobisticzek, czyli Nowy Realizm Graniczny”, a w kategorii telewizja – reportaż „Mama arbeitet im Westen – Eine Kindheit in Polen” Åse Svenheim Drivenes, wyemitowany w MDR. Wręczono także nagrodę specjalną „Dziennikarstwo na pograniczu”, którą otrzymali Joanna i Krzysztof Skonieczni z Radia Szczecin za reportaż „Mała Polka ze Staffelde”.

Źródło: berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

0 0 775 03 czerwca, 2015 News, Wydarzenia Czerwiec 3, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.