Niemiecki system opieki społecznej a polski pracownik

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Niemiecki system opieki społecznej a polski pracownik
Posted by

Niemiecki system opieki społecznej a polski pracownik

Niemiecki system opieki społecznej nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na opiekunki osób starszych, chorych i inwalidów bez pomocy ze strony nowych państw unii. Polskie opiekunki stanowią w Niemczech bardzo dużą grupę zawodową, chociaż trudno nawet w przybliżeniu określić jak dużą, ponieważ większość pracuje na czarno.

Dla rodzin niemieckich, które de facto są ich pracodawcami jest to sytuacja wręcz luksusowa. Bez umowy o pracę, ubezpieczenia, z bardzo ograniczoną znajomością języka nie mają żadnych praw i pozwalają sprowadzić się do roli niewolnic starych często złośliwych ludzi.  A niemieckie rodziny nie dość, że płacą im grosze to nawet nie zatroszczą się o ich ubezpieczenie. Powszechnie stosowaną praktyką jest ubezpieczenie turystyczne, które jednak nie zawsze jest najlepszą opcją i nie może trwać wiecznie. Dlatego bardzo ważne jest uświadomienie im jakie mają prawa i możliwości legalnej pracy i ubezpieczenia.

fot: sxc.hu

0 0 1801 07 kwietnia, 2011 News, Polityka, Zdrowie Kwiecień 7, 2011

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.