Strona główna » Sylwester z Operą Wiedeńską

Sylwester z Operą Wiedeńską

dodane przez: Krzysztof B
0 ilość komentarzy

Sylwestrowy wieczór z Operą Wiedeńską i Samsung TV UHD

Pomysłów na spędzenie nocy sylwestrowej jest mnóstwo – imprezy u znajomych, w klubach czy nawet na świeżym powietrzu. Coraz popularniejsze staje się także w Polsce spędzenie ostatniego dnia w roku w towarzystwie kultury. Firma Samsung, dzięki cenionej aplikacji Smart TV Wiedeńskiej Opery Państwowej dostarcza nam możliwości spędzenia Sylwestra ze sztuką wysoką w najwyższej jakości UHD.

Już 31 grudnia odbędzie się ostatnia w tym roku transmisja na żywo w zachwycającej rozdzielczości Ultra High Definition prosto z desek Opery Wiedeńskiej, jednej z najważniejszych scen operowych w Europie. Tego wieczoru, posiadacze telewizorów Samsung Smart TV UHD będą mieli możliwość obejrzenia słynnej opery Johanna Straussa Zemsta Nietoperza, korzystając z aplikacji Wiener Staatsoper dostępnej na platformie Samsung Smart TV nieodpłatnie.

Zemsta Nietoperza będzie ostatnią w tym roku transmisją na żywo z Opery Wiedeńskiej, realizowaną w rozdzielczości Ultra High Definition. Pierwszy taki pokaz został zrealizowany wspólnie przez firmę Samsung i Wiedeńską Operę Państwową w maju bieżącego roku. Nabucco Giuseppe Verdiego była pierwszą transmitowaną operą, a jednocześnie pierwszą na świecie transmisją strumieniowaną na żywo za pośrednictwem łącza internetowego w rozdzielczości Ultra High Definition. Od lutego 2015 roku możemy spodziewać się kolejnych oper w ofercie aplikacji, w tym takie cenione pozycje jak Tosca, Don Pasquale czy Traviata. Każda z transmisji realizowana jest przez 5 kamer UHD, które zapewnią widzom przed telewizorami niezapomniane przeżycia i doświadczenie opery na zupełnie nowy sposób.

Aplikacja Wiener Staatsoper Smart TV to połączenie opracowanej przez Samsung technologii z najwyższej jakości treściami zapewnianymi przez Wiedeńską Operę Państwową, jedną z trzech największych scen operowych w Europie. Pozwala ona odbiorcom na rozkoszowanie się muzyką operową na żywo w domowym zaciszu. Aplikacja została w tym roku uhonorowana nagrodą specjalną IBC, która wręczana jest firmom, którym najlepiej udało się połączyć technologię oraz wysokiej jakości treści w ciągu ostatniego roku. IBC to największa konwencja nadawców w Europie, w której uczestniczy ponad 1500 firm. Aplikacja Wiener Staatsoper Smart TV umożliwia oglądanie transmisji wystawianych oper na żywo oraz strumieniowanie wybranych dzieł na życzenie prosto na ekrany telewizorów Samsung. W aplikacji znajdziemy ekskluzywne materiały, takie jak dodatkowe informacje na temat wybranych oper, informacje zza kulis oraz wywiady z największymi gwiazdami opery.

Ponadto, posiadacze telewizorów Samsung UHD mogą także przygotować się do sylwestrowej zabawy w towarzystwie hitów filmowych w znakomitej jakości Ultra High Definition. Korzystając z aplikacji Strefa VOD UHD dostępnej jedynie na telewizorach Samsung UHD, możemy skorzystać z najszerszej na rynku oferty filmów w jakości UHD 4K. Wśród 35 dostępnych filmów, znajdziemy takie hity jak Mistrz Paula Thomasa Andersona, komediowy hit Żądze i pieniądze czy rodzime produkcje, takie jak W Ciemności w reżyserii Agnieszki Holland. Korzystając z oferty aplikacji dostępnych na telewizorach Samsung UHD, możemy zaserwować sobie solidną dawkę kultury w najwyższej jakości na koniec roku.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl
fot: freeimages.com

Ciekawe wiadomości