Strona główna » Targi Grüne Woche w Berlinie

Targi Grüne Woche w Berlinie

dodane przez: Krzysztof B
0 ilość komentarzy

W Berlinie, 16 stycznia, rozpoczęła się 80-ta edycja międzynarodowych targów rolno-spożywczych „Grüne Woche”, które są największymi targami konsumenckimi na świecie.

Na polskim stoisku prezentuje się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Motywem przewodnim polskiej obecności na targach jest, tak jak w poprzednich latach, hasło “Polska schmeckt!”, czyli “Polska smakuje!”. Na stoisku udzielane są informacje dotyczące polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej, jak również programów jakościowych żywności oraz oferty turystycznej w Polsce. Odwiedzający nasze stoisko w hali 11.2 mogą spróbować polskich produktów spożywczych oraz zapoznać się z broszurami dotyczącymi polskiej żywości i rolnictwa. Na stoisku obecni są przedstawiciele firm, których produkty zostały wyróżnione znakiem Poznaj Dobrą Żywność, a także producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej i regionalnej.

Polskie stoisko narodowe odwiedził Ambasador Jerzy Margański, który spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz samorządów wojewódzkich oraz przeprowadził rozmowy z wystawcami – producentami wysokiej jakości polskiej żywności, którzy przyjechali do Berlina w celu zaprezentowania swoich wyrobów niemieckim konsumentom.

Sprzedaż do Niemiec stanowi ponad 22% polskiego eksportu rolno-spożywczego. Obecność na „Grüne Woche” ma na celu podtrzymanie wizerunku Polski jako jednego z największych w Europie producentów żywności i utwierdzenie konsumentów niemieckich w przekonaniu, że produkty rolno-spożywcze z Polską są wysokiej jakości, smaczne i zdrowe.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie

fot: berlin.msz.gov.pl

Ciekawe wiadomości