Targi Grüne Woche w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Targi Grüne Woche w Berlinie
Posted by

Targi Grüne Woche w Berlinie

W Berlinie, 16 stycznia, rozpoczęła się 80-ta edycja międzynarodowych targów rolno-spożywczych „Grüne Woche”, które są największymi targami konsumenckimi na świecie.

Na polskim stoisku prezentuje się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Motywem przewodnim polskiej obecności na targach jest, tak jak w poprzednich latach, hasło “Polska schmeckt!”, czyli “Polska smakuje!”. Na stoisku udzielane są informacje dotyczące polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej, jak również programów jakościowych żywności oraz oferty turystycznej w Polsce. Odwiedzający nasze stoisko w hali 11.2 mogą spróbować polskich produktów spożywczych oraz zapoznać się z broszurami dotyczącymi polskiej żywości i rolnictwa. Na stoisku obecni są przedstawiciele firm, których produkty zostały wyróżnione znakiem Poznaj Dobrą Żywność, a także producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej i regionalnej.

Polskie stoisko narodowe odwiedził Ambasador Jerzy Margański, który spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz samorządów wojewódzkich oraz przeprowadził rozmowy z wystawcami – producentami wysokiej jakości polskiej żywności, którzy przyjechali do Berlina w celu zaprezentowania swoich wyrobów niemieckim konsumentom.

Sprzedaż do Niemiec stanowi ponad 22% polskiego eksportu rolno-spożywczego. Obecność na „Grüne Woche” ma na celu podtrzymanie wizerunku Polski jako jednego z największych w Europie producentów żywności i utwierdzenie konsumentów niemieckich w przekonaniu, że produkty rolno-spożywcze z Polską są wysokiej jakości, smaczne i zdrowe.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie

fot: berlin.msz.gov.pl

2 0 1119 26 stycznia, 2015 News, Rozmaitości 26 stycznia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.