Targi Grüne Woche w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Targi Grüne Woche w Berlinie
Posted by

Targi Grüne Woche w Berlinie

W Berlinie, 16 stycznia, rozpoczęła się 80-ta edycja międzynarodowych targów rolno-spożywczych „Grüne Woche”, które są największymi targami konsumenckimi na świecie.

Na polskim stoisku prezentuje się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Motywem przewodnim polskiej obecności na targach jest, tak jak w poprzednich latach, hasło „Polska schmeckt!”, czyli „Polska smakuje!”. Na stoisku udzielane są informacje dotyczące polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej, jak również programów jakościowych żywności oraz oferty turystycznej w Polsce. Odwiedzający nasze stoisko w hali 11.2 mogą spróbować polskich produktów spożywczych oraz zapoznać się z broszurami dotyczącymi polskiej żywości i rolnictwa. Na stoisku obecni są przedstawiciele firm, których produkty zostały wyróżnione znakiem Poznaj Dobrą Żywność, a także producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej i regionalnej.

Polskie stoisko narodowe odwiedził Ambasador Jerzy Margański, który spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz samorządów wojewódzkich oraz przeprowadził rozmowy z wystawcami – producentami wysokiej jakości polskiej żywności, którzy przyjechali do Berlina w celu zaprezentowania swoich wyrobów niemieckim konsumentom.

Sprzedaż do Niemiec stanowi ponad 22% polskiego eksportu rolno-spożywczego. Obecność na „Grüne Woche” ma na celu podtrzymanie wizerunku Polski jako jednego z największych w Europie producentów żywności i utwierdzenie konsumentów niemieckich w przekonaniu, że produkty rolno-spożywcze z Polską są wysokiej jakości, smaczne i zdrowe.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie

fot: berlin.msz.gov.pl

2 Możliwość komentowania Targi Grüne Woche w Berlinie została wyłączona 1247 26 stycznia, 2015 News, Rozmaitości 26 stycznia, 2015

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.