Trójkąt Weimarski - sympozjum naukowe

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech
Trójkąt Weimarski – sympozjum naukowe
Posted by

Trójkąt Weimarski – sympozjum naukowe

Wspólne sympozjum naukowe poświęcone biotechnologii z udziałem czołowych instytucji naukowych z Polski, Niemiec i Francji.

 

Współpraca trójstronna w ramach Trójkąta Weimarskiego ma różne płaszczyzny. O jej naukowym wymiarze mogli przekonać się uczestnicy biotechnologicznego sympozjum, które odbywało się w dniu 4 grudnia pod hasłem „Architectured biomaterials, Medical and Tissue Engineering” w siedzibie Ambasady Francji w Berlinie. Konferencja została zorganizowana dzięki współpracy Instytutu Maxa Plancka w Poczdamie, Uniwersytetu w Grenoble oraz Politechniki Warszawskiej.

Uroczystego otwarcia sympozjum dokonali ambasador Jerzy Margański oraz ambasador Francji Philippe Etienne. Jednym z celów sympozjum było zainicjowanie dyskusji nad możliwościami stworzenia płaszczyzny jeszcze lepszej wymiany wiedzy naukowej oraz doświadczeń między ekspertami ze środowisk akademickich, instytutów badawczych oraz przemysłu.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony berlin.msz.gov.pl
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 Możliwość komentowania Trójkąt Weimarski – sympozjum naukowe została wyłączona 1068 16 grudnia, 2014 Nauka i Badania, News 16 grudnia, 2014

Pomagamy

Wirtualne Niemcy to portal poświęcony tematyce Niemiec. Znajdziecie tutaj mnóstwo przydatnych informacji, wszystko to co jest związane z życiem w Niemczech. Praca w Niemczech, Polacy w Niemczech, pomoc w Niemczech to główne zagadnienia, które publikujemy w serwisie.Zapraszamy do lektury!WirtualneNiemcy.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Niemczech
info@wirtualneniemcy.pl
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.