Strona główna » Premier Beata Szydło spotkała się z kanclerz Angelą Merkel

Premier Beata Szydło spotkała się z kanclerz Angelą Merkel

dodane przez: Marek K
0 ilość komentarzy

Spotkanie premier Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel podczas wizyty w Polsce

Minister Witold Waszczykowski towarzyszył premier Beacie Szydło w trakcie spotkania z kanclerz Angelą Merkel. Szefowe rządów Polski i Niemiec omówiły najważniejsze kwestie z agendy europejskiej. – Polska i Niemcy to ważni partnerzy. Mamy wiele wspólnych, bilateralnych relacji, zarówno gospodarczych, jak i związanych z bezpieczeństwem – mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu.

– Mamy wiele wspólnych tematów, które realizujemy na płaszczyźnie europejskiej. Realizujemy wspólnie również projekty humanitarne. To pokazuje, że Polska i Niemcy to ważne dwa kraje, które ze sobą współpracują. Jesteśmy sąsiadami. Zależy nam na tym, żeby ta partnerska współpraca jeszcze się pogłębiała – podkreśliła premier Szydło.

Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. przyszłość Unii Europejskiej, Brexit, migracje oraz klimat i energia. Przedmiotem rozmów były także polityka bezpieczeństwa, w szczególności reforma Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony oraz współpraca w ramach NATO.

Spotkanie premier Beaty Szydło i kanclerz Angeli Merkel potwierdziło dobry stan relacji polsko-niemieckich. Pokazało także, że współpraca między naszymi krajami jest potrzebna do rozwiązania najważniejszych problemów, przed którymi stoi obecnie Unia Europejska. Wizyta kanclerz Merkel była także ważnym uzupełnieniem ubiegłorocznych obchodów 25-lecia podpisania Polsko-Niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Umożliwiła wymianę poglądów na temat stanu realizacji traktatu i form współpracy dwustronnej Polski i Niemiec.

 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych (msz.gov.pl)
Fot: Radek Pietruszka / PAP, KPRM

Ciekawe wiadomości