Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Posted by

Rekordowy eksport niemieckiej gospodarki

W lipcu 2014 sięgnął 101 mld euro

 

Ze skorygowanych sezonowo danych wynika, że Niemcy wyeksportowały w lipcu towary o wartości 101 mld euro, importując ich w tym czasie za 77,6 mld euro.

– Jest to najwyższa w historii miesięczna wartość eksportu – podkreślił w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny.

Niemiecki eksport wzrósł w lipcu 2014 o 4,7 proc. w porównaniu do czerwca. Import spadł w tym czasie o 1,8 proc. Federalny Urząd Statystyczny poinformował też, że w ciągu roku niemiecki eksport zwiększył się o 8,5 proc, a import o 1,0 proc.

Tym samym, w handlu zagranicznym Niemcy miały w lipcu 2014 roku nadwyżkę 23,4 mld euro przy nadwyżce 16,3 mld euro w lipcu 2013 roku. Według wstępnych wyników Deutsche Bundesbanku, w lipcu 2014 na rachunku bieżącym bilansu płatniczego nadwyżka wynosiła 21,7 mld euro wobec 12,3 mld euro w lipcu 2013.

Eksport Niemiec do państw członkowskich Unii Europejskiej wyniósł w lipcu 56,9 mld euro (wzrost o 9,6 proc.), zaś import 50,4 mld euro (wzrost o 2,6 proc.).

Eksport do krajów spoza Unii Europejskiej wyniósł w tym czasie 44,1 mld euro, a import 27,2 mld euro. W porównaniu z lipcem 2013 roku eksport do krajów trzecich wzrósł o 7,2 proc, natomiast import z tych krajów zmniejszył się o 1,8 proc..

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor

1 0 793 09 września, 2014 News, Wydarzenia Wrzesień 9, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.