Strona główna » Spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie

Spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie

dodane przez: Agnieszka L
0 ilość komentarzy

Promocja polskiego przetwórstwa mięsnego na świątecznym spotkaniu Klubu Radców Rolnych w Berlinie

 

W dniu 3 grudnia odbyło się tradycyjne świąteczne spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie, współorganizowane przez radcę rolnego przy Ambasadzie RP w Berlinie. W tym tradycyjnym, odbywającym się już od wielu lat spotkaniu udział wzięli przedstawiciele branży rolno-spożywczej, politycy, urzędnicy, przedstawiciele organizacji rolniczych oraz przedsiębiorcy. Impreza odbywała się pod patronatem federalnego ministra ds. wyżywienia i rolnictwa.

Ambasada RP w Berlinie wykorzystała tę okazję do promocji polskiej gęsiny. Na stoisku, zorganizowanym we współpracy z firmą Polfood GmbH z Berlina, zaprezentowaliśmy wyroby i potrawy z gęsiny, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkania. Federalny minister rolnictwa Christian Schmidt wyraził uznanie dla jej walorów jakościowych polskich produktów.

Promocja gęsiny w Niemczech ma dla Polski szczególne znaczenie. 80% tego mięsa Niemcy importują właśnie z Polski. Spożywanie gęsi od dnia św. Marcina do końca grudnia ma w Niemczech wielowiekową tradycję.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie
Fot: berlin.msz.gov.pl

Ciekawe wiadomości