Spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Reklama

Spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie
Posted by

Spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie

Promocja polskiego przetwórstwa mięsnego na świątecznym spotkaniu Klubu Radców Rolnych w Berlinie

 

W dniu 3 grudnia odbyło się tradycyjne świąteczne spotkanie Klubu Radców Rolnych w Berlinie, współorganizowane przez radcę rolnego przy Ambasadzie RP w Berlinie. W tym tradycyjnym, odbywającym się już od wielu lat spotkaniu udział wzięli przedstawiciele branży rolno-spożywczej, politycy, urzędnicy, przedstawiciele organizacji rolniczych oraz przedsiębiorcy. Impreza odbywała się pod patronatem federalnego ministra ds. wyżywienia i rolnictwa.

Ambasada RP w Berlinie wykorzystała tę okazję do promocji polskiej gęsiny. Na stoisku, zorganizowanym we współpracy z firmą Polfood GmbH z Berlina, zaprezentowaliśmy wyroby i potrawy z gęsiny, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkania. Federalny minister rolnictwa Christian Schmidt wyraził uznanie dla jej walorów jakościowych polskich produktów.

Promocja gęsiny w Niemczech ma dla Polski szczególne znaczenie. 80% tego mięsa Niemcy importują właśnie z Polski. Spożywanie gęsi od dnia św. Marcina do końca grudnia ma w Niemczech wielowiekową tradycję.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Berlinie
Fot: berlin.msz.gov.pl

1 0 903 08 grudnia, 2014 News, Wydarzenia Grudzień 8, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Pogoda

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w niemieckich realiach. Gdy przybyliśmy do Niemiec napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim są Niemcy. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Niemiec. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Niemczech. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Niemczech

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualneNiemcy.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.