Strona główna » Jak latać tanio? To proste – latać z Wizz Air!

Jak latać tanio? To proste – latać z Wizz Air!

dodane przez: Marta W
0 ilość komentarzy

Węgierski przewoźnik Wizzair to popularna linia lotnicza, dzięki której można zwiedzać kontynent, mając nawet niewielki zapas gotówki. A dokąd polecieć i skąd wziąć tanie bilety na loty?

Gdzie lata WizzAir?

Na terenie Polski Wizz Air posiada 5 baz: w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, skąd zabiera pasażerów w takie miejsca jak Oslo, Londyn, Paryż, Barcelona czy Edynburg. Bilety kosztują niewiele – nawet poniżej 100 złotych w obie strony! Dzięki temu każdy przeciętny zjadacz chleba może zwiedzić dowolny zakątek Europy i nie musi na to odkładać pieniędzy przez dłuższy czas. W dodatku od czasu do czasu pojawiają się specjalne promocje, pozwalające na jeszcze tańsze podróże. Oferowane przez Wizz Air promocje obejmują między innymi loty do stolicy Norwegii za jedyne 70 złotych.

Jakie są warunki lotu?

Wizz Air nie gwarantuje takich samych warunków podróży jak drodzy przewoźnicy. Na pokładzie nie ma podziału na klasy, nie ma także wyznaczonych miejsc, ani opcji rezerwacji wybranego. Jednak nie oznacza to, ze warunki są złe – po prostu więcej osób podróżuje w jednym miejscu. Trzeba mieć na uwadze, że samolot ląduje przeważnie na mniejszych lotniskach, położonych w dalszej odległości od centrum. Oczywiście przewoźnik nie zapewnia transportu na miejscu, więc do centrów miast należy podjechać autobusem, pociągiem czy innym środkiem lokomocji. Reguła lądowania na mniejszych lotniskach ma miejsca zarówno podczas normalnych lotów, jak i promocyjnych. Obowiązuje także limit wagowy zabieranego bagażu, choć jeśli ktoś chce, może zabrać go więcej – należy jednak za to dopłacić.

Jak znaleźć tani lot?

Pierwszą rzeczą, jaką robi się podczas szukania tanich lotów, jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy „loty promocje”. Jest to jednak niewygodne, ponieważ wyskakują setki wyników, przez które trzeba się mozolnie przebijać. Warto zamiast tego skorzystać z usług stron internetowych, gromadzących w jednym miejscu oferty tanich przewoźników. Zamiast więc wpisywać „loty promocje”, lepiej odwiedzić portale jak Fru.pl, gdzie wszystkie dobre oferty zostały zebrane w przejrzysty sposób. Oczywiście są one na bieżąco aktualizowane, więc nie przegapi się najnowszych propozycji.

Nie tylko lot

Wspomniane serwisy oferują także opcję wykupienia biletu na loty oraz równocześnie miejsca w hotelu na czas pobytu. W takiej sytuacji nocleg również wychodzi taniej, warto więc pokusić się o takie rozwiązanie. Odciąża ono od samodzielnego wyszukiwania i rezerwowania miejsca noclegowego. Zyskuje się w ten sposób nie tylko tani przelot, ale też i dobrą bazę wypadową do zwiedzania, imprezowania oraz spędzania czasu na miejscu. Oczywiście o wszystkie wydatki na miejscu, jak bilety czy transport, trzeba już zadbać samemu i zapłacić z własnej kieszeni.

Fot: fru.pl

Ciekawe wiadomości